[button text=”Vissza az Utazás ajánlatokhoz” link=”https://travelbus.hu/kirandulasaink/” style=”info” size=”small” target=”_self” display=”inline” icon=”user”]
[hr]
[button text=”Jelentkezem” link=”https://travelbus.hu/jelentkezes/” style=”warning” size=”large” target=”_self” display=”inline” icon=”no”]
[hr]
Szabad helyek száma: 10 fő
Jelenlegi létszám: 16 fő
[hr]
A Holt-Duna tanösvény egy a Lipót és Dunaremete községhatárába eső, szabadon látogatható, mindössze 7 km-es, teljes mértékben sík körtúra, melyen kb. 300 hektárnyi védett természetvédelmi területet járhatunk körbe. Sajnos csak elvétve láttunk turistajelzést, de mi már többször jártunk itt, ismerjük a járást.
Lipótról, a Barátság-ligeti pihenőtől indítjuk a túrát, egy ideig a tó partján sétálunk. A tavat elhagyva elérjük a hangulatos platános allét, amin egykor a kikötői áruszállítási forgalom zajlott, majd megérkezünk a gáthoz, melyen a dunaremetei kikötőhöz vezető leágazásig gyalogolunk. A dunaremetei átvágáson, a Duna mesterséges mellékágán épített hídon keresztül érkezünk meg a kikötőhöz, ahol az árnyat adó fák alatt tartunk egy kis pihenőt. Innen elsétálhatunk az Öreg-Dunához. Itt található a Dunai hajós emlékmű, a kis emlékpark relikviái és a dunaremetei hajóállomás emlékére emelt emléktábla is, melyen ez a szöveg áll:
„Isten nevében Szigetköz népének javára megnyilt 1933. május 14.”
A kikötőtől folytatjuk az utat. Letértünk a gátról és a dunaremetei vízkivételi mű mellett haladunk el. Hamarosan megérkezünk a koltai-ági zsiliphez, és már csak egy kicsit kell gyalogolni, hogy visszaérkezzünk Lipótra.
Kicsiny házak mentén haladunk, melyek kertjei egészen a vízhez futnak le. A Zselykei-csatorna mentén, majd azon keresztülhaladva érkezünk meg a kempinghez, ahol egy madármegfigyelő állomásnál egy utolsó pillantást vethetünk a vízi világra. A nyaralók szegélyezte Delelő-üdülő soron érkezünk meg a kiindulóponthoz.
A sétánkat követően ellátogatunk Ásványráróra, ahol ismét – de az előzőnél jóval kisebb – sétára indulunk.
1958 májusában, a szigetközi-ágrendszerben kifogott 102 kg-os viza emlékére állítottak szobrot az Árvai-zárásnál. A zárás csodálatos látképe mellett egy hallépcsőt is láthatunk itt, ahol jól megfigyelhető az a technika, amivel a halak vándorlását próbálja a vízügyi szakma segíteni.
Visszatérve a településre, szabad programmal fejezzük a be a napunkat, az alábbi lehetőségekből válogatva:
Aki éhes:
A Titán Halászcsárda, igazi kockásterítős, békebeli étterem, kerülve minden flancot. Az országszerte híres, családi recept alapján készülő szigetközi halászlevükkel, valamint egyéb hal- vad- és magyaros ételekkel várják vendégeiket már 1986 óta.
Kérjük, ha ezt a programot választod, jelezd felénk a jelentkezési lapon. Az ételválasztás étlapról fog történni, csupán a helyfoglalás miatt szükséges a létszámot ismernünk.
Aki kíváncsi:
1. A Kálvária hazánk legkorábbi építésű háromszög alaprajzú épülete. Építtetője Apponyi Lázár rárói földesúr volt, 1738-ban. Tervezője nem ismert, de az oszlopfők megformálása alapján Wittwer Márton Athanáz karmelita szerzetes és építész munkájának tarják…
2. Az ásványi Szent András templom a XIV. században, vagyis az 1300-as években épült Szent András apostol tiszteletére. 1430-ból származik a vörösmárvány keresztelőmedencéje, mely bárki számára megtekinthető. 1658-ban újjá kellett építeni, majd 1820-ban ismét ez következett. 1904-ben pedig megtoldják a kereszthajóval. Ekkor nyeri el mostani formáját.
3. A rárói Szent Rókus templomot 1903-ban építette a Ráróban nagy földbirtokkal rendelkező gróf Wenckheim család. A források szerint az 1890-ben lebontott rárói kastély anyagát is felhasználták. A bejárat felett látható a grófi család címere.
4. Az ásványrárói tájház egy nemrégiben felújított, tájjellegű bútorokkal és tipikus szigetközi tárgyakkal berendezett parasztház. Ha kíváncsi a múlt szigetközi hétköznapjaira.
Fontos tudni, hogy – bár a mai sétáinkon nem lesz szintkülönbség – előfordulhat láposabb, laza talaj szakasz, ahová szükséges a zárt, bokát jól tartó (esetleg vízzáró) cipő, túrabot és elegendő ivóvíz.
A hazaindulást 17 óra körül tervezzük.
[hr]
Az indulás a XIV. kerület Mogyoródi út és a Hungária körút sarkán lévő murvás parkolóból lesz reggel 7:30 órakor. (Részletes térképet a travelbus.hu oldal jobb oldali gombsorában találtok).
Az egész napos autóbuszbérlés díja: 13.000 Ft személyenként, mely az oda és a visszautat tartalmazza, de további költségeket nem.
Az autóbuszbérlés regisztrációs díja 8.000 Ft személyenként, mely része a kirándulás árának, abból levonandó. A fennmaradó összeget akár utalva, akár a kirándulás alatt készpénzben is ki lehet fizetni.
Jelentkezni a travelbus.hu oldalon a – több helyen is megtalálható – „jelentkezem” gomb segítségével, vagy a felső menüsor „Jelentkezés” menüpontjára kattintva lehet.
A kitöltött jelentkezési lap elküldését követően szinte azonnal egy automatikus válaszlevelet kaptok, melyet 1-3 napon belül egy visszaigazoló levél követ.
A regisztráció sikerességéről vagy sikertelenségéről is küldünk értesítést.
Nagyon fontos!
Kérjük, hogy a regisztrációs díjat, csak a jelentkezésetek visszaigazolását követően utaljátok!!! Kérünk Benneteket továbbá, hogy az utazási költségen kívül egyéb összeget NE utaljatok!
A regisztrációs díjat legkésőbb a – sikeres visszaigazolást követő – 3. munkanapig szükséges befizetni, a jelentkezés csak akkor minősül véglegesnek, ha a regisztrációs díj kiegyenlítésre került.
Ezt postai, vagy banki úton is lehet utalni az alábbi számlára:
Travel-Bus Bt.
Bankszámla szám:
OTP 11717009-21414343-00000000
Utalás esetében kérjük a megjegyzés rovatban tüntessétek fel a kirándulás pontos dátumát és a jelentkező nevét, amennyiben az eltér a számla tulajdonosától. Az összeg beérkezését követően emailben elektronikus számlát küldünk, mely igazolja a befizetést.
Bővebb információt a https://travelbus.hu/utazasi_feltetelek/ címen olvashattok!
Kérjük jelentkezéskor vegyétek figyelembe, hogy nem tartózkodunk folyamatosan a számítógép közelében, sőt igen gyakran kirándulunk. Ebből kifolyólag a jelentkezések feldolgozása 1-3 napot is igénybe vehet. Kérjük a türelmeteket!
Kérünk Benneteket, hogy egy jelentkező egyszerre maximum 3 személyt regisztráljon! Erre sajnos a csoportos visszalépések miatt van szükség.
Végül továbbra is azt kérjük, hogy a jelentkezési lapon kívül egyéb módon ne jelentkezzetek (pl. Facebook Messenger, „Ott leszek” gomb, Esemény hozzászólás), mert ezeket később szinte lehetetlen visszakeresni és ráadásul nem mindig vesszük észre.
Várunk Benneteket szeretettel!